Бориспільський міськрайонний суд Київської області визнав громадянку винною в державній зраді
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 30 травня.
Восени 2024 року жінка переписувалася у Telegram зі співробітником розвідувального центру «Алабуга» Головного управління Генштабу Збройних сил РФ і передавала йому інформацію про військові обʼєкти.
Як згодом пояснювала обвинувачена в судовому засіданні, вона через телеграм-канал спочатку шукала роботу для додаткового заробітку і знайшла оголошення про здійснення огляду цін на молочну продукцію. Вона виїхала на місце магазину, зробила фото і відправила замовнику, після чого отримала близько 600-800 грн. Наступним виявився військовий аеродром у місті Васильків Київської області. Розуміючи, що це зовсім інше завдання, після уточнень із «замовником», вона зробила фото та відео і отримала на електронний криптогаманець 6 тисяч гривень.
Далі їй доручили спостереження та фіксацію територіального відділення Служби безпеки України в місті Бровари. Замовник перекинув обвинуваченій 2500 гривень на купівлю міні відеокамери, яку треба було облаштувати при вході до адмінбудівлі. Жінка приїздила на місце, фотографувала будівлю СБУ, але камеру так і не встановила «з незалежних від неї причин».
У жовтні 2024-го жінка отримала термінове завдання — провести дорозвідку та зняти місце ураження об`єкту Міністерства оборони біля залізничного вокзалу в Києві. Вона робила фото біля стадіону і писала замовнику, що ближче підійти не може, тому що обʼєкт під охороною та за парканом. За таку роботу їй заплатили тисячу гривень.
У листопаді 2024 року обвинувачена купила вісім старотових пакетів мобільного звʼязку, які активувала в себе вдома. Потім ці пакети вона надіслала міжнародним поштовим відправленням до Киргизької Республіки, звідки їх мали скерувати до Росії.
Також жінка отримала від замовника гроші і купила за них окремий смартфон для виконання завдань, який потім із метою приховання злочину здала у ломбард.
У судовому засіданні обвинувачена визнала повністю вину, щиро розкалася. Вважається, що вона сприяла розкриттю злочину. Підсудна сказала, що розуміла значення своїх дій і що це не на користь Україні. Але просила врахувати, що пішла на це задля додаткового заробітку зважаючи на скрутне матеріальне становище. Вона сама утримує чотирьох малолітніх дітей, а її чоловік перед цими подіями помер внаслідок загального захворювання.
За матеріалами справи, жінка є багатодітною матірʼю-одиначкою, бо її чоловік справді помер у червні 2024-го. Раніше до кримінальної відповідальності вона не притягалась, мала офіційний незначний дохід від роботи на мерчандайзера.
У підсумку суд не знайшов підстав для призначення покарання більш мʼякого, аніж передбачено законом, і призначив 15 років позбавлення волі. Конфіскацію майна не застосовували, оскільки ніякого майна в обвинуваченої не знайшли.